Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Aktualności
Rewelacyjne rozpoczęcie roku przez seniorów STB Energia.
13.01.2019
W dniu wczorajszym, 12.01.2019r. w Ślęży koło Wrocławia, odbył się, pierwszy w tym roku, kwalifikowany turniej badmintona seniorów. W turnieju wzięło udział 116 zawodników. Nasz klub na turnieju reprezentowali: Sonia Wachowska, Danuta Foryta, Barbara Jaskólska, Iwona Ostrowska, Jacek Osadnik i Grzegorz Pradela. Zawodnicy STB Energia zdobyli na tym turnieju 5 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe.
Grzegorz Pradela z Danutą Foryta zajęli pierwsze miejsce w grze mieszanej XD 50+. Grzegorz wywalczył także złoty medal w grze podwójnej mężczyzn MD 50+. Tym razem Grzegorz zagrał razem z zawodnikiem z Niemiec Friedrichem Liepe. Danuta Foryta z Sonią Wachowską zajęły drugie miejsce w grze podwójne kobiet WD 45+. A pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Barbara Jaskólska, która zagrała razem z Danutą Korbel z Blachowni. Barbara zajęła jeszcze 3 miejsce w grze mieszanej XD 45+, grając razem z Piotrem Chrzęszczykiem z Pszczyny. Sonia Wachowska wywalczyła także srebrny medal w grze mieszanej XD 50+, grając razem z Mariuszem Maczuga z Dąbrowy Górniczej. Jacek Osadnik z Markiem Rosa z klubu WWL Marki zdobyli złoto w grze podwójnej MD 60+, a w grze pojedynczej MS60+ Jacek wywalczył brązowy medal.
Gratulacje dla zawodników i podziękowania za reprezentowanie klubu STB Energia na turnieju. Wyniki uzyskane przez naszych zawodników na tym turnieju rokują, że będą oni mieli duże szanse na wzięcie udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów, które odbędą się w dniach 4-11 sierpnia 2019r., w Katowicach.