Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Aktualności
Sześcioro zawodników STB Energia Lubliniec wystąpi na Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie w Katowicach.
12.06.2019
W ostatni weekend maja, w Częstochowie, odbyły się 40-te Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. W turnieju wzięło udział 8 zawodników STB ENERGIA Lubliniec: Barbara Jaskólska, Danuta Foryta, Sonia Wachowska, Iwona Ostrowska, Wojciech Borzęcki, Grzegorz Pradela, Andrzej Turowski i Jacek Osadnik .
Mistrzostwo Polski wywalczyła nasz para deblowa Sonia Wachowska / Danuta Foryta. Brązowe medale zdobyli Grzegorz Pradela z Danutą Foryta w grze mieszanej XD50+. Barbara Jaskólska wywalczyła srebrny medal w grze podwójnej kobiet, grając razem z Danutą Korbel z Blachowni.
Dwa medale na mistrzostwach Polski zdobył Wojciech Borzęcki: brąz w grze pojedynczej mężczyzn MS 70+ oraz srebrny w grze podwójnej mężczyzn. W debla Wojciech zagrał razem z Przemysławem Grzeszkowiakiem z Garwolina.
Pięcioro naszych medalistów zdobyło prawo startu na Mistrzostwach Świata Seniorów w Katowicach : Sonia Wachowska z Danutą Foryta w grze podwójnej WD50+, Grzegorz Pradela z Danutą Foryta w grze mieszanej XD 50+, Barbara Jaskólska z Danutą Korbel, w grze podwójnej kobiet WD 45+, Barbara Jaskólska z Piotrem Chrzęszczykiem z Pszczyny, w grze mieszanej XD 45+ oraz Wojciech Borzęcki, w grze podwójnej mężczyzn MD70+. Udział w tych zawodach uzyskał także Jacek Osadnik, uzyskując 4 miejsce na liście rankingowej. Tym razem Jacek zagra w grze podwójnej mężczyzn, MD60+ razem ze Zdzisławem Kozłowskim z klubu LUKS Księżyno.
Po raz pierwszy w historii 6 zawodników STB ENERGIA Lubliniec, wystartuje na Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie.
Podziękowania za reprezentowanie naszego klubu na zawodach , oraz gratulacje za zdobyte medale i uzyskania kwalifikacji do Mistrzostw Świata Seniorów.